Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców

W Mielcu 3 marca odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Mistrzostwa Europy odbędą się na Węgrzech 23-24 czerwca. Na kwalifikacje przyjechało walczyć o medale 243 zawodników z 43 klubów z całej polski.

Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników, dwie juniorki i troje kadetów. Nasi zawodnicy startowali w kumite (walka) i w kata (układy). Aby uzyskać możliwość startu na Mistrzostwach Europy trzeba było dotrzeć do finału. Startem premiowane są dwa pierwsze miejsca w kwalifikacjach, zdobywcy trzecich miejsc są rezerwowymi zawodnikami do wyjazdu na Mistrzostwa Europy.

Suwalscy zawodnicy zdobyli 4 medale, 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe. Kwalifikacje zdobyła Jolanta Płońska która wygrała trzy walki i zdobyła złoto w kategorii +65 kg juniorek oraz Franciszek Kimszal który wygrał dwie walki a w finale uległ przeciwnikowi i sięgnął po srebro w kategorii do 55 kg kadetów. Nasi pozostali zawodnicy tym razem nie dotarli do finału ale czasami było o włos.

Kadetka Julia Rybacka zajęła trzecie miejsce w kumite do 65 kg, walkę o finał przegrała wskazaniem sędziów 3 do 2. Kadet Kacper Kluczyński w kumite do 65 kg przegrał walkę o wejście do półfinału, a w kata zdobył trzecie miejsce przegrywając tylko ze złotym medalistą. Nasza piąta zawodniczka, juniorka Ada Anzulewicz, w kumite i w kata tym razem dotarła do ćwierćfinałów i zajęła miejsca 5-8.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.