Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Młodzieżowców i Seniorów Open

W Sobotę 15 czerwca, odbył się w Skarżysku Kamiennej Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów Młodzieżowców i Seniorów Open. W turnieju wzięło udział 170 zawodników z 38 klubów. Suwałki reprezentowali Jolanta Płońska w kumite Młodzieżowców +65 kg i Franciszek Kimszal w kumite Kadetów do 60 kg.

Suwalczanom udało się wykonać plan w połowie, Franek przegrał swój pierwszy pojedynek i nie zdobył kwalifikacji. Ale za to Jolanta Płońska, nie miała sobie równych, zdobyła I miejsce oraz złoty medal i to ona będzie reprezentowała nasz kraj w październiku na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców. Jola w tej kategorii wiekowej wystartuje po raz pierwszy, w poprzednim roku była Wicemistrzynią Europy Juniorek.

2 tygodnie temu nasza zawodniczka zdobyła Wicemistrzostwo Polski Seniorek, pokazując że walka i wygrywanie ze starszymi zawodniczkami jest możliwa. Zważywszy, że Mistrzostwa Europy w tym roku odbędą się we Wrocławiu, a gospodarzom często „pomagają ściany” to liczymy na dobry wynik Joli w październikowych Mistrzostwach Europy Młodzieżowców.

Dziękujemy za start naszym zawodnikom i dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach za dofinansowanie wyjazdu.