Otwarte Mistrzostwa Austrii Juniorów Młodszych i Seniorów

15.06.2008r. w Austrii w Wiedniu, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Austrii Juniorów Młodszych i Seniorów. W turnieju wystartowało 282 zawodników z 10 krajów. Suwałki reprezentowało sześcioro zawodników którzy zdobyli 4 medale indywidualnie. Marek Krejpcio wystąpił jako sędzia.

Wyniki suwalskich zawodników:
Mateusz Krejpcio – I miejsce kata, I miejsce kumite do 65 kg Juniorów Młodszych
Gerard Will – I miejsce Kumite Seniorów do 80 kg
Dawid Zajko – II miejsce kumite seniorów + 80 kg
Tomasz Lewkowicz, Dominika Lisiewicz i Jan Podurgiel tym razem odpadli w eliminacjach.

Mateusz potwierdził swoją najlepszą pozycję w kraju w tej kategorii, i utrzymał miejsce w Kadrze Narodowej na Mistrzostwa Europy. Gerard startował po raz pierwszy w seniorach w pełnym kontakcie i po raz pierwszy w kategorii do 80 kg. W drugiej walce pokonał Mistrza Europy Juniorów Młodszych z 2007 roku Patryka Sypienia z Wrocławia. Dawid startował po raz pierwszy w seniorach w pełnym kontakcie wygrał 3 walki ulegając w finale zawodnikowi z Bułgarii.

Był to ostatni start zawodników z Suwałk przed wakacjami. W wakacje najlepsi zawodnicy będą trenowali na zgrupowaniach szkoleniowych Kadry Województwa, gdzie będą przygotowywani do startu w Pucharze Polski Juniorów Młodszych, Pucharze Polski Seniorów, Mistrzostwach Polski Juniorów, oraz Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się w drugiej połowie roku.

Udział w zawodach został dofinansowany z dotacji Miasta Suwałki.