Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin

Suwalscy karatecy uhonorowali Święto Niepodległości najlepiej jak mogli, 10 listopada wystartowali w Ełku w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców Karate Kyokushin. Okazali się bezkonkurencyjni, zostali Drużynowymi Mistrzami Polski Młodzieżowców, pozostawiając za sobą 64 kluby z całej Polski. Nasi karatecy obronili tytuł Drużynowego Mistrza Polski Młodzieżowców sprzed roku, zdobywając jednocześnie 20 medal drużynowy w historii. Indywidualnie suwalczanie zdobyli 8 medali: 2 brązowe w juniorach oraz 3 złote  i 3 brązowe w młodzieżowcach.

Najlepszym zawodnikiem z pośród wszystkich startujących został wybrany Michał Karpowicz, nasz podwójny złoty medalista. Na zawodach wystartowało 192 zawodników, nasza drużyna w całości liczyła dziewięcioro zawodników, czworo juniorów i pięcioro młodzieżowców. Tym razem medalu nie zdobyli juniorzy Piotr Barwicki i Aleksandra Biłbak oraz młodzieżowiec Aleksandra Mozerys.

Ostatnie trzy miesiące były bardzo trudne dla naszych karateków, nagromadzenie się startów w najważniejszych zawodach spowodowało, że zawodnicy od końca wakacji trenują non stop, co powoduje stany przemęczenia i kontuzje. Mimo to wszyscy trenują dalej, bo przed nami za dwa tygodnie Mistrzostwa Europu Kadetów i Młodzieżowców w Budapeszcie. Tam wystartuje sześcioro naszych reprezentantów. Mamy nadzieję, że medale Mistrzostw Polski i tytuł „Najlepszych w Kraju” pomoże naszym zawodnikom wrócić z medalami Mistrzostw Europy.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach i Firmie Reso Europa Service za wsparcie finansowe, dzięki tym funduszom możemy realizować swoje plany i osiągać najlepsze wyniki.

Medaliści Mistrzostw Polski:

– Michał Karpowicz – I miejsce Kumite do 75 kg, I miejsce Kata Młodzieżowców,  Najlepszy Zawodnik Mistrzostw

– Damian Biłbak – I miejsce Kumite do 65 kg, III miejsce Kata Młodzieżowców

– Aleksandra Górska – III miejsce Kumite + 65 kg Młodzieżowców

– Daniel Biłbak – III miejsce Kumite d0 70 kg Młodzieżowców

– Aleksandra Rybacka – III miejsce Kumite do 55 kg Juniorek

– Kacper Sawicki – III miejsce Kumite do 70 kg Juniorów