Zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów

Piękne i ważne chwile za nami! 
 
Między 1, a 3 sierpnia w Europejskim Centrum Dojo Stara Wieś odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kadetów, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów. Seniorzy mają aktualnie ostatnią fazę przygotowań przed startem na Mistrzostwach Świata, które mają się odbyć po raz pierwszy w Polsce, w Kielcach, na koniec września.
 
Wszystkie młodsze kategorie spotkały się, aby potrenować wspólnie w ramach przygotowań do Mistrzostw Europy, które będą odbywać się na początku listopada w Bułgarii 
 
Dodatkowo w tym roku do zgrupowania kadry dołączyła grupa zdająca egzaminy na wyższe stopnie w karate. W tym roku można było przystąpić do egzaminu na 2 i 1 kyu oraz 1 i 2 dan.
 
Suwalski Klub Karate wziął czynny udział w tych wydarzeniach. Reprezentował nas shihan Marek Krejpcio, który był trenerem wspomagającym, odpowiedzialnym za przygotowanie Juniorów. W ramach przygotowań do startu w Mistrzostwach Europy SKKK reprezentowali: Jolanta Płońska – kumite juniorek +65 kg, Tomasz Kluczyński – kata juniorów oraz Kacper Kluczyński – kumite kadetów do 65 kg.
 
W grupie egzaminacyjnej znaleźli się nasi dwaj sensei – Krzysztof Myszkowski i Robert Wierciak. Obaj zdawali egzamin na 2 dan! 
 
Zgrupowanie i egzamin zaliczyliśmy bardzo pozytywnie. Zawodnicy odbyli 8 jednostek treningowych, a dodatkowo spotkanie-wykład z psychologiem, trening-wykład z trenerem przygotowania motorycznego oraz walki ze sparing – partnerami.
 
Gratulujemy wszystkim zaangażowania oraz dobrego przygotowania. Cieszymy się bardzo z tego klubowego sukcesu – dwóch nowych 2 dan w naszej rodzinie karate 
 
Seminarium przypomniało nam, że czas powoli myśleć o rozpoczęciu nowego sezonu we wrześniu. Pozdrawiamy wszystkich członków Klubu i do zobaczenia w Dojo.
 
Zapraszamy do obejrzenia relacji z seminarium
 
Osu,
Shihan Marek