Zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów Shinkyokushin

W dniach 4-6 kwietnia w Ośrodku „Dojo Stara Wieś” odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorów Shinkyokushin. W treningach wzięło udział 30 juniorów przygotowujących się do startu w Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów, które odbędą się we Wrocławiu 11-12 maja 2018 roku.

Z suwalskich zawodników na zgrupowanie pojechały dwie juniorki, Aleksandra Rybacka i Aleksandra Mozerys. Obie są powołane do startu na Mistrzostwach Europy w kumite do 55 kg, Aleksandra Mozerys dodatkowo wystartuje w konkurencji kata. Trenerem na zgrupowaniu był Shihan Marek Krejpcio, który został powołany przez Polski Związek Karate na trenera Kadry Narodowej Juniorów.

Treningi prowadzone były trzy razy dziennie, pod kątem taktyki i techniki walki. Były też treningi kondycyjne w terenie. Kadrowicze mieli też wykłady prowadzone przez fizjoterapeutę i dietetyka. Wszystko to, mamy nadzieję przyda się naszym zawodniczkom przed startem w majowych Mistrzostwach Europy.

Trzymamy kciuki, aby 6 tygodniowy okres przygotowań poszedł jak najlepiej i bez kontuzji. Dziewczyny trzymamy kciuki za Was i mamy nadzieję, że z Mistrzostw Europy wrócicie z następnymi medalami do kolekcji naszego Klubu.