XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin

W dniu 28 kwietnia 2012 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Sosnowcu odbyły się XXXIX Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin, które zgromadziły 130 uczestników z 64 ośrodków. Suwałki reprezentował jeden zawodnik Mateusz Krejpcio w kategorii kumite do 70 kg. Mateusz choć jeszcze jest Młodzieżowcem startuje już w zawodach seniorskich.

Na Mistrzostwach Polski Seniorów wystartował po raz pierwszy, tym razem nie udało mu się zdobyć medalu. W pierwszej walce zaprezentował się bardzo dobrze. Wygrał przed czasem przez „ippon” pełny punkt. Wykonał skutecznie obrotową technikę na głowę przeciwnika pozbawiając go chęci do dalszej walki. W drugiej walce okazało się że losowanie nie wypadło najlepiej. Mateusz spotkał się z Mistrzem Polski z poprzedniego roku i jednocześnie najlepszym zawodnikiem z tego roku Mateuszem Garbaczem z Kielc. Tym razem jeszcze starszy i bardziej doświadczony Mistrz nie dał sobie odebrać prymatu, Mateusz Krejpcio uległ zawodnikowi z Kielc przez wskazanie sędziów 3 do 1.

Na Mistrzostwach startowali z powodzeniem nasi starsi wychowankowie, którzy reprezentowali barwy innych klubów. Miło jest na zakomunikować, iż Will Konrad zajął I miejsce w kategorii do 75 kg – reprezentował barwy Białegostoku. Will Gerard nie okazał się gorszy od brata i wygrał kategorię do 80 kg – reprezentował barwy Szczytna. Dawid Zajko zajął III miejsce w kategorii do 90 kg z kolei on reprezentował barwy Radzymina.