XXVIII Puchar Polski Seniorów Karate Kyokushin

XXVIII PUCHAR POLSKI SENIORÓW KARATE KYOKUSHIN Z OKAZJI 20 LECIA SUWALSKIEGO KLUBU KARATE KYOKUSHIN

29 października 2011 roku nasz Klub był organizatorem XXVIII Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin. Impreza odbyła się z okazji 20-lecia Naszego Klubu. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz.

Gośćmi honorowymi zawodów byli: Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Zieliński oraz Pani Poseł Elekt Bożena Kamińska. Obecni byli też: Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Cezary Cieślukowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach Andrzej Chuchnowski, Prezes Podlaskiej Federacji Sportu Leszek Lewoc oraz Sekretarz Podlaskiej Federacji Sportu Kazimierz Kirejczyk.

Zawody prowadził Andrzej Łukowski. Do Suwałk przyjechało 93 zawodników z 34 klubów z całej Polski. Sędzią głównym zawodów był Shihan Eugeniusz Dadzibug 5 dan z Sosnowca. Sędzią technicznym Shihan Remigiusz Karpiński 5 dan z Ełku.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz oraz Prezes PZKK Krzysztof Borowiec,który przywitał zawodników i sędziów.

Suwałki reprezentowała drużyna 9 zawodników: Kamila Mazur, Aleksandra Czerwiecka, Dawid Zajko, Gerard Will, Łukasz Stępień, Mateusz Krejpcio, Artur Lange, Jan Podurgiel i Paweł Cieraszko.

Zawody trwały od 9.00 do 19.30. Siedmioro naszych zawodników zakwalifikowało się do półfinałów, a troje do finałów. W sumie zdobyliśmy 7 medali indywidualnie i II miejsce drużynowo, ulegając tylko Wrocławowi. Miejsce trzecie zdobyła drużyna Basiak Team z Grodziska Mazowieckiego.

Jest to nasz najlepszy wynik drużynowy w seniorach, w historii naszego klubu. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start, a w szczególności studentom którzy mimo wyjazdu i trenowania w innych ośrodkach w Polsce, reprezentowali nasze barwy.

Zarząd Klubu składa też serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom i współorganizatorom. Dziękujemy również Zarządowi Województwa Podlaskiego i Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach. To dzięki wsparciu finansowemu tych firm, instytucji i urzędów zawody doszły do skutku i odbyły się na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Wyniki zawodników Suwalskiego Klubu karate Kyokushin:
Kamila Mazur – II miejsce kategoria do 65 kg
Aleksandra Czerwiecka – III miejsce kategoria +65 kg
Mateusz Krejpcio – III miejsce kategoria do 70 kg
Łukasz Stępień – II miejsce kategoria do 75 kg
Gerard Will – II miejsce kategoria do 80 kg
Dawid Zajko – II miejsce kategoria do 90 kg
Artur Lange – III miejsce kategoria senior +35 lat

Poniżej zamieszczamy wyniki drużynowe oraz końcowy komunikat XXVIII Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin
Wyniki drużynowe
Komunikat