XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin

12 listopada 2016 roku w Szczecinku odbyły się XXVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. W zawodach wystartowało 122 zawodników z 35 klubów karate z całej Polski. Zawodnicy startowali w przedziale wiekowym 18 – 21 lat.

Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił trzech zawodników: Michała Karpowicza, Damiana Biłbaka i Daniela Biłbaka. Informujemy, iż nasi zawodnicy zdobyli dwa medale. Damian Biłbak wygrał wszystkie swoje pojedynki i został Mistrzem Polski w kategorii kumite młodzieżowców do 65 kg. Damian po raz pierwszy wystartował na imprezie w tym przedziale wiekowym, zostając Mistrzem potwierdził tylko swój potencjał, jako zawodnika.

Drugi medal zdobył Michał Karpowicz, zajął 3 miejsce w kata młodzieżowców. Michał po raz drugi stanął na podium młodzieżowców w konkurencji kata, świadczy to o utrzymaniu swego poziomu z przed roku i potwierdzenie, że jest jednym z czołowych zawodników kata w kraju.

Nasz trzeci zawodnik Daniel Biłbak, tym razem wrócił bez medalu. Związane jest to z kontuzją odniesioną w Reso Gali Karate tydzień wcześniej w Suwałkach. Z powodu niewyleczonej stopy trzeba było zrezygnować z walk kontaktowych.

Za dwa tygodnie Daniel startuje, jako reprezentant kraju na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców w Bułgarii. Z uwagi na ten start trzeba było podjąć tą trudną decyzję. Damian i Daniel wystartowali też w kata. Damian zajął czwarte miejsce, tuż za Michałem, a Daniel był szósty. 25-26 listopada sześcioro naszych zawodników wystartuje w Sofii w Bułgarii na Mistrzostwach Europy Kadetów i Młodzieżowców.

Ostatnie dwa miesiące stały pod znakiem bardzo wytężonej pracy, dzisiaj mamy efekty na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców, za dwa tygodnie postaramy się, aby podobnie było w Bułgarii.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.