XXV Puchar Polski Seniorów w Karate Kyokushin w Zielonej Górze

26.10.2008r. w Zielonej Górze odbył się XXV Puchar Polski Seniorów w Karate Kyokushin. W turnieju wystartowało 138 zawodników z 48 Klubów z całego kraju. Suwałki reprezentował jeden zawodnik, aktualny Mistrz Polski Juniorów z przed trzech tygodni Will Gerard.

Gerard sprawił miłą niespodziankę i osiągnął wielki sukces. W gronie najlepszych zawodników w kategorii seniorów zdobył – I miejsce w kumite w kategorii do 70 kg.

Taki sukces jest bardzo budujący gdyż Gerard po raz pierwszy startował trzy tygodnie temu w Mistrzostwach Polski Juniorów (18-21 lat), gdzie pokonał wszystkich zawodników w dwóch konkurencjach pełnym kontakcie i lekkim kontakcie i to już był bardzo znaczny sukces dla młodego początkującego zawodnika. Teraz Gerard pokonał wszystkich zawodników w seniorach, jako młody zawodnik rozpoczynający starty w pełnym kontakcie. Tymi wynikami udowodnił że mamy w Suwałkach talent na skalę krajową.

W tym miesiącu już po raz trzeci zawodnicy nasi zdobyli medale dla Suwałk na imprezie ogólnopolskiej, był to ciężki miesiąc, ale bardzo obfity w sukcesy i emocje. Czeka nas jeszcze jeden bardzo ważny start, 22 listopada Mateusz Krejpcio wystartuje w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych w Bułgarii.

Udział w zawodach został dofinansowany z dotacji Miasta Suwałki.