XXV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin

15 listopada we Włocławku odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin. Na zawody przyjechało 110 najlepszych zawodników, wybranych z 50 klubów działających w całej Polsce. Nasz klub wystawił czworo zawodników.

Po niedosycie ze startu na Mistrzostwach Europy, wystartowali Aleksandra Czerwiecka i Wojciech Żytkiewicz. Do nich dołączyli Sebastian Biłbak i po raz pierwszy Karol Zubrzycki. Nasza drużyna spisała się na medal. A dokładnie na srebrny medal w kategorii drużynowej, zajmując II miejsce jednocześnie z Lidzbarkiem Warmińskim i Leżajskiem. Pierwsze miejsce drużynowo zajęła Łomża, a trzecie Tarnowskie Góry.

Indywidualnie Każdy z naszych zawodników wrócił z medalem. Sebastian Biłbak został Mistrzem Polski w kategorii do 75 kg, wygrał 4 walki w tym walkę finałową przed czasem. Aleksandra Czerwiecka utrzymała formę startową po starcie w Mistrzostwach Europy, wygrała dwie walki i zajęła II miejsce ulęgając tylko aktualnej Mistrzyni Europy z Bartoszyc, Dianie Pachulskiej.

Wojciech Żytkiewicz i Karol Zubrzycki, wygrali po dwie walki i zajęli 3 miejsca w kategorii do 70 kg. Drugi rok z rzędu uplasowaliśmy się na drugim miejscu drużynowo, mimo ze nasi Mistrz i Wicemistrz z poprzedniego roku Mateusz Krejpcio i Mateusz Muczyński nie mogli już startować, to następcy Sebastian Biłbak i Karol Zubrzycki poradzili sobie bardzo dobrze presją i godnie zastąpili starszych kolegów.

To już trzecie zawody z rzędu, z których wracamy z bardzo dobrym wynikiem sportowym. Pierwszymi były Mistrzostwa Polski Juniorów – zdobyliśmy 8 medali indywidualnie i I miejsce drużynowo. Następnie Mistrzostwa Europy – 3 medale indywidualnie. I teraz Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 4 medale indywidualnie i II miejsce drużynowo w kraju. Biorąc pod uwagę tak mocno skumulowany okres startów w ostatnich czterech tygodniach, tym bardziej należą się słowa wielkiego uznania dla naszych zawodników za osiągnięte wyniki sportowe.

W tym roku zostały nam jeszcze dwa starty, 29 listopada w Giżycku odbędzie się Turniej Wielkich Jezior Mazurskich, gdzie wystartuje ponad trzydziestu naszych młodych zawodników w wieku od 7 do 17 lat. A na koniec roku, część naszych zawodników pojedzie reprezentować nas na Pucharze Polski Młodzików Juniorów i Seniorów do Białej Podlaskiej. Miejmy nadzieję, że i tym razem wrócimy z dużym dorobkiem medalowym i zakończymy rok kalendarzowy 2014, optymistycznie patrząc w przyszłość.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.