Wręczenie nagród i stypendiów Województwa Podlaskiego

25 marca w Białostockiej Operze odbyła się uroczystość wręczenia nagród i stypendiów Województwa Podlaskiego, dla najlepszych sportowców i za najlepsze wyniki sportowe w 2014 roku. Marszałek Mieczysław Baszko i członek zarządu Bogdan Dyjuk uhonorowali w sumie 157 sportowców z Województwa Podlaskiego.

Decyzją Zarządu Województwa Podlaskiego przyznano doroczne nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w wysokości po 10.000 zł brutto każda następującym osobom:

Kamila Lićwinko – Najlepszy Sportowiec;
Rafał Rosolski – Najlepszy Młody Sportowiec;
Rafał Czuper – Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny;
Michał Lićwinko – Najlepszy Trener;
Kazimierz Kirejczyk – za całokształt działalności w zakresie sportu.

Wśród stypendystów znalazło się aż dziewięcioro suwalskich karateków. Stypendyści zostali podzieleni na 4 grupy w zależności od osiągnięć oraz kategorii wiekowej. W pierwszej kategorii wyselekcjonowano grupę 24 sportowców z wysokimi osiągnięciami na poziomie światowym i europejskim (stypendium w wysokości 1 900 zł rocznie).

W tej grupie byłoczterech karateków z Suwałk, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Europy:
Mateusz Krejpcio, Michał Karpowicz oraz Daniel i Damian Biłbak.

Drugą grupę uzdolnionych sportowców stanowi 42 zawodników, którzy osiągnęli sukces wkategorii wiekowej młodzieżowca w mistrzostwach kraju oraz w zawodach międzynarodowych rangi mistrzowskiej (stypendium w wysokości 1 450 złrocznie). Kolejna grupa to 53 sportowców, którzy, zgodnie z przyjętymi zasadami uchwały Sejmiku, zdobyli medal w kategorii wiekowej juniora (stypendium w wysokości 1 100 zł rocznie).
W tych grupach byli pozostali suwalscy karatecy, którzy zdobyli medale na Mistrzostwach Polski:

Aleksandra Czerwiecka, Marlena Drażba, Mateusz Muczyński, Sebastian Biłbak i Karol Zubrzycki. Uhonorowanie tak dużej grupy zawodników z Suwalskiego Klubu Karate podkreśla, że miniony rok był najlepszym rokiem, jeżeli chodzi o ilość zdobytych medali w rywalizacji krajowej i międzynarodowej. 15 medali na Mistrzostwach Polski i 4 na Mistrzostwach Europy to liczba, która ustawia Suwalski Klub wśród najlepszych w Województwie i w Polsce.

Już 17-18 kwietnia Karatecy z Suwałk wystartują na Mistrzostwach Europy Seniorów i juniorów. Mistrzostwa odbędą się w Warszawie. Na Mistrzostwach zobaczymy Marlenę Drażba, Michała Karpowicza i braci Daniela i Damiana Biłbak. Mamy nadzieję że wszyscy zaprezentują się na miarę swoich możliwości i powalczą o następne medale.