Wigilia klubowa

21 grudnia odbyła się 21 Wigilia klubowa. Jak, co roku zgromadziła członków klubu aktualnie trenujących z rodzinami. Ale byli też nasi członkowie i zawodnicy, którzy aktualnie mieszkają w innych miastach, a nawet w innych krajach. Odwiedzili nas też goście, jak zawsze przybył niezawodny ksiądz Proboszcz Lech Łuba, który jak co roku rozpoczął naszą klubową wigilię. Gościem honorowym był Pan Bronisław Woźnialis Prezes firmy Reso Europa Service – klubowego sponsora.

Na początku po przywitaniu przez Księdza Proboszcza i shihan Marka Krejpcio wszyscy zaśpiewaliśmy kolędę. Po wykonaniu kolędy połamaliśmy się opłatkiem życząc sobie „wszystkiego najlepszego” na święta.

Po życzeniach wszyscy skorzystali z dobroci, jakie udało się nam zgromadzić na stole wigilijnym.  Kiedy stół świąteczny był już pusty,  można było usłyszeć przygotowanego podsumowania roku 2018 przez shihan Marka, który przypomniał ilość startów i zdobytych medali przez naszych zawodników.

Sześcioro najlepszych zawodników zostało wyróżnionych na scenie nagrodami za swoją ciężką pracę. Byli to medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski: Aleksandra Rybacka, Aleksandra Górska, Michał Karpowicz, bracia Damian i Daniel Biłbak oraz Kacper Sawicki.

Następnym punktem programu wigilijnego były występy grup dziecięcych. Grupy wystąpiły, śpiewając kolędy. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy wszyscy, były kolędy klasyczne, po śląsku, a nawet specjalnie napisane na występ.  Po występach wszyscy otrzymali słodkie świąteczne prezenty, zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia.

I tak następna 21 z kolei wigilia w naszym Klubie, przeszła do historii. Za rok spotkamy się w podobnym gronie, aby przeżyć ten przedświąteczny czas w naszej rodzinie karate.

Do zobaczenia za rok OSU.