Wigilia Klubowa

W czwartek, 23 grudnia odbyła się 13. Wigilia Klubu Karate Kyokushin w Suwałkach. Jak co roku, zjawili się zaproszeni goście, rodzice, studenci którzy uczą się i trenują już poza naszym miastem. Liczba osób przerosła nasze oczekiwania, nie wszyscy mogli zmieścić się na Dojo. Wymusza to na zarządzie klubu przeprowadzenie następnej Wigilii na większej sali. Postaramy się więc zorganizować przyszłoroczną Wigilię, w auli Szkoły Podstawowej nr 10, w której znajduje się nasze główne Dojo.

Gościem honorowym naszej Wigilii, który zaszczycił nas swoją obecnością, był Prezydent Miasta Suwałk Pan Czesław Renkiewicz. Pozostali goście to oczywiście Księża – Ksiądz Proboszcz Lech Łuba, który jest u nas niezawodnie co roku, od 13 lat. W tym roku przybył z Księdzem Adamem.

Wigilię rozpoczęły przemówienia Księdza Lecha Łuby i Prezydenta Czesława Renkiewicza. Potem zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę, połamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zjedzeniu wszystkich pyszności, które przynieśliśmy ze sobą. W czasie smakowania świątecznych, słodkich specjałów, można było wysłuchać podsumowania roku 2010. Sensei Marek Krejpcio wraz z Sempai Tomaszem Motulewskim przygotowali i przedstawili prezentację streszczającą przebieg minionego roku.

Po prezentacji przeszliśmy do przedstawień wigilijnych wszystkich siedmiu grup trenujących w klubie. Jak co roku, przedstawienia były ciekawe, zabawne, a nawet zaskakujące. Po oglądnięciu wszystkich przedstawień, nasi instruktorzy wybrali zwycięzców. Wygrały wszystkie grupy dziecięce, które zostały nagrodzone 'słodkimi’ paczkami świątecznymi. Na drugim miejscu uplasowała się grupa średnia, a na trzecim grupa najstarsza. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie.