Wielki Sportowy Karnawał

W niedzielę 25 stycznia na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbyła się sportowa impreza rodzinna pod nazwą „Wielki Sportowy Karnawał”. Nasz klub został zaproszony do udziału w tym wydarzeniu. Inne kluby sportowe zajmujące się, tak jak my, szkoleniem dzieci również miały okazję zaprezentować się tego dnia. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej obecności na Sportowym Karnawale.

Była to pierwsza, tego typu impreza, mająca na celu zachęcenie do aktywności fizycznej dzieci wraz z rodzicami. Przyświecała jej ponadto piękna idea integracji różnorodnych dyscyplin sportowych. I tak, na hali OSiR można było spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim poćwiczyć z karatekami, siatkarzami, piłkarzami i bokserami. Nie zabrakło również innych form atrakcji, np. basenu z kulkami, ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, profesjonalnej ścianki wspinaczkowej czy wielkich piłek, w które można było wejść i poczuć się jak na zwariowanej karuzeli.

Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje, jakie organizatorzy wraz z zaproszonymi klubami przygotowali młodym suwalczanom. Nie zabrakło muzyki, animacji, wpólnych tańców, zumby, konkursów i nagród. Ilość osób korzystających z atrakcji napawała optymizmem, bowiem gołym okiem było widać, że w naszym mieście jest bardzo wielu ludzi zainteresowanych sportem i pragnących zarażać tą pasję swoje dzieci.

Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowali nasi najlepsi młodzi zawodnicy: Michał Karpowicz, Daniel Biłbak i Damian Biłbak oraz instruktorka grupy dzieci Natalia Krejpcio. Przygotowali oni kilka ćwiczeń, które na co dzień są wykorzystywane podczas treningów karate. Zainteresowani mogli nauczyć się pozycji walki, prawidłowego trzymania gardy oraz wyprowadzania podstawowych ciosów i kopnięć. Na trzech rodzajach tarcz dzieci i dorośli sprawdzali swoją technikę. W obrębie naszych stacji pojawiły się także ćwiczenia siłowe. Bardzo wiele osób odwiedziło nasze sportowe stanowisko. Dzieci z wielką chęcią wysłuchiwały wskazówek doświadczonych karateków i były zadowolone z rodzaju ćwiczeń, które przygotowaliśmy na tę okazję. Niektórzy dorośli także postanowili spróbować swoich sił w karate.

Był to bardzo wesoły dzień, który jest kolejnym dowodem na to, że sport jednoczy ludzi i budzi w nich radość. Dziękujemy za zaproszenie, a wszystkich którym spodobało się wczoraj karate kyokushin zapraszamy na treningi do Szkoły Podstawowej nr 10 i Szkoły Podstawowej nr 4. I oczywiście czekamy na powtórkę „Wielkiego Sportowego Karnawału” za rok! OSU!