Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin

W dniach 13-14 kwietnia w Wilnie odbyły się Wagowe Mistrzostwa Świata Karate Shinkyokushin. W zawodach wystartowali wyselekcjonowani zawodnicy i zawodniczki z całego świata.

Mężczyźni startowali w trzech kategoriach wagowych do 70 kg, do 80 kg i powyżej 80 kg. Kobiety do 55 kg, do 65 kg i powyżej 65 kg. W każdej kategorii męskiej wystartowało po 32 zawodników, a w kategoriach żeńskich po 16 zawodniczek.

Z Polski zakwalifikowało się do startu dwóch zawodników Mateusz Garbacz w kategorii do 70 kg oraz Maciej Mazur w kategorii powyżej 80 kg. Naszym zawodnikom udało się wygrać pierwsze pojedynki zaś w drugich walkach ulegli lepiej dysponowanym przeciwnikom.

Mistrzami świata w kategoriach męskich zostali: kategoria lekka – Dymitriy Moisseyev z Kazachstanu, kategoria średnia – Orest Proc z Litwy, kategoria ciężka Valeri Dimitrov z Bułgarii. W kobietach w kategorii lekkiej wygrała Sayaka Kato z Japonii, w kategorii średniej Misaki Sato z Japonii a w ciężkiej Margerita Ciuplite z Litwy.

Po Mistrzostwach odbyło się dwudniowe seminarium treningowe z instruktorami z całego świata. W treningach wziął udział sensei Marek Krejpcio.