Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Seniorów i Juniorów

W Azerbejdżanie w Baku odbyły się Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin Seniorów i Juniorów. Zawody rozegrano 30-31 maja 2014 roku, wystartowało około 250 zawodników z 17 państw. Reprezentacja Polski zdobyła
9 medali.

Dwa medale zdobyły seniorki a juniorzy zdobyli 7 medali. W juniorach wystartował nasz zawodnik Michał Karpowicz. Michał startował w kumite do 60 kg oraz w kata juniorów. W kumite Michał trafił w pierwszej walce na najlepszego zawodnika gospodarzy Nuriyeva Khajala, zawodnik ten wygrał z Michałem, a następnie wygrywając wszystkie walki został później Mistrzem Europy.

Miło jest nam poinformować, że w kata Michał stanął na podium i zajął III miejsce. Konkurencje kata wygrał Estevan Navarro Pedro z Hiszpanii, drugie miejsce zajął Slynko Maksym z Ukrainy. Ciekawostką jest to, że Michał i Maksym po trzech turach, mieli takie same noty – po 238.20 punktów. Przy remisie decydowała trzecia tura, w której Michał miał 79.40 punktów, a Ukrainiec miał 80.00 i to on został Wicemistrzem Europy.

Był to jedyny medal w kata dla Polski. Jest to już trzeci medal Michała Karpowicza na Mistrzostwach Europy. W zeszłym roku zdobył dwa medale I miejsce w kumite do 55 kg i III miejsce w kata, ale to były medale w kategorii kadetów. W tym roku Michał po raz pierwszy startował w juniorach i zdobywając medal, jako młodszy rocznik pokazał, że jeszcze będzie go stać na poprawienie wyniku w przyszłym roku.

Wyjazd na Mistrzostwa Europy do Azerbejdżanu został sfinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.