VIII Mistrzostwa Europy Open Kyokushin Karate Warna 2008

22.11.2008r. odbyły się w Bułgarii w Warnie Mistrzostwa Europy Seniorów Kumite Open i Kata, oraz III Mistrzostwa Europy Juniorów Kumite w Kategoriach Wagowych. Polskę reprezentowało 26 zawodników, w tym dwoje Suwalczan, Dominika Lisiewicz i Mateusz Krejpcio.

W sumie startowało 130 zawodników z siedemnastu Państw. Polska zajęła I miejsce Drużynowo i 16 medali indywidualnie, najwięcej do tej pory w historii startów na Mistrzostwach Europy.

Dominika i Mateusz zajęli I miejsca w swoich kategoriach i zostali Mistrzami Europy Juniorów Kumite w Karate Kyokushin.

Dominika Lisiewicz I miejsce Kumite Juniorek +55 kg
Mateusz Krejpcio I miejsce Kumite Juniorów do 65 kg

Jest to największy sukces sportowy Suwalskiego Klubu na przestrzeni 17 lat działalności. W czasie tych siedemnastu lat zawodnicy naszego Klubu wielokrotnie potwierdzali, że są najlepsi w Kraju. Świadczą o tym wyniki z poprzednich lat, 17 tytułów indywidualnych Mistrzów Polski (łącznie zdobyte 53 medale na Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych).

Drużynowo na Mistrzostwach Polski, czterokrotnie byliśmy V-ce Mistrzami Kraju, w 2007 roku zdobyliśmy Mistrzostwo Polski, zaś w 1997 roku i dwukrotnie w 2008 roku brązowe medale. Na Pucharach Polski na podium drużynowym stawaliśmy 5 razy, trzykrotnie zajęliśmy pierwsze miejsce drużynowo i dwukrotnie drugie miejsce. To wszystko, to pokrótce nasze osiągnięcia z ostatnich 17 lat.

Ale to wszystko przyćmił aktualny sukces Dominiki i Mateusza, te dwa medale na Mistrzostwach Europy i dwa I miejsca, ustawiają nas jako Klub Sportowy, wśród najlepszych w Europie w Juniorach. Cieszymy się bardzo, że nasi zawodnicy mogli zdobyć te medale dla Polski i dla Suwałk.

Udział w zawodach został dofinansowany z dotacji Miasta Suwałki.