Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushin

7 czerwca 2014 roku w Radzyminie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Kadetów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushin. Przyjechało 108 zawodników z 26 klubów, aby walczyć o możliwość startu w Mistrzostwach.
Do startu kwalifikowało się dwóch finalistów w kategoriach wagowych kumite i kata. Z Suwałk wystartowało siedmioro zawodników. Krzysztof Alicki, Daniel i Damian Biłbak w kadetach i Aleksandra Czerwiecka, Mateusz Krejpcio, Wojciech Żytkiewicz i Mateusz Muczyński w młodzieżowcach. Nasi zawodnicy zdobyli 9 medali i 6 kwalifikacji na ME.

Najlepiej wypadli zawodnicy startujący w dwóch konkurencjach. Bliźniacy Damian i Daniel Biłbak, byli bezkonkurencyjni,
wygrali swoje kategorie wagowe w kumite. Daniel do 55 kg, Damian do 50 kg i zajęli też dwa pierwsze miejsca w kata kadetow, Damian I, Daniel II. Dzięki temu uzyskali po dwie kwalifikacje i możliwość startu na ME w dwóch konkurencjach.

Mateusz Krejpcio też startował w dwóch konkurencjach, w kumite do 75 kg zajął I miejsce i uzyskał kwalifikacje do startu, a w kata młodzieżowców zajął 3 miejsce. Wojciech Żytkiewicz w kategorii kumite do 70 kg zajął II miejsce i też uzyskał kwalifikacje. Gorzej poszło pozostałym naszym zawodnikom. Aleksandra Czerwiecka zajęło III miejsce w kategorii do 65 kg i tym razem nie pojedzie na ME. Mateusz Muczyński zajął III miejsce w kategorii do 65 kg i też nie uzyskał kwalifikacji. Krzysztof Alicki tym razem wrócił bez medalu.

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate w tym sezonie wystartują jeszcze w regionalnych zawodach w Giżycku 21 czerwca. Na zawody pojedzie około 40 zawodników od kategorii dzieci do juniorów.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.