Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów

W dniu 14 stycznia br. w Końskich odbył się pierwszy start w tym roku, suwalskich karateków. Czworo zawodników wystartowało na Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów, gdzie zdobyli 5 medali. Mistrzostwa Europy odbędą się w kwietniu w Danii. W kwalifikacjach wystartowało 102 zawodników z 24 klubów. Do startu na Mistrzostwach Europy kwalifikuje się dwóch pierwszych zawodników. Po walce o trzecie miejsce zawodnik wygrywający jest w rezerwie.

Suwalski Klub Karate Kyokushin wystawił do startu jednego seniora – Mateusza Muczyńskiego, i troje juniorów – Krzysztofa Alickiego, Aleksandrę Mozerys oraz Aleksandra Górską. Naszym zawodnikom udało się zdobyć dwie kwalifikacje do startu w Mistrzostwach Europy i trzy miejsca w rezerwie Kadry Polski.

W seniorach Mateusz Muczyński zajął III miejsce w kategorii do 65 kg i jest zawodnikiem rezerwowym. W juniorach najlepiej wypadł Krzysztof Alicki wygrał kategorię do 60 kg i zakwalifikował się do startu z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu w kata juniorek zakwalifikował się do startu Aleksandra Mozerys, a dodatkowo wywalczyła trzecie miejsce w kumite do 60 kg i jest zawodniczką rezerwową.

Aleksandra Górska także wywalczyła trzecie miejsce w kumite +65 kg i jest w rezerwie tej kategorii. Zdobyte medale uplasowało suwalskich juniorów na III miejscu drużynowo.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.