Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów Karate Shinkyokushin

28 lutego suwalscy karatecy wystartowali po raz pierwszy w tym roku. W Tarnowie odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów Karate Shinkyokushin. W zawodach wystartowało 152 zawodników z 38 klubów z całej Polski.

Suwałki reprezentowało pięcioro zawodników w przedziale wiekowym juniora. Nasi zawodnicy zdobyli 6 kwalifikacji. Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów odbędą się 17-18 kwietnia 2015 roku w Warszawie. Polska, jako organizator w tym roku może wystawić po trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej i wagowej (normalnie po dwóch).

Więc aby zakwalifikować się do startu zawodnicy musieli zając na Turnieju Kwalifikacyjnym miejsce od 1 do 3. Zrealizowała to czwórka naszych zawodników, a dwóm udało się uzyskać po dwie kwalifikacje w konkurencji kumite i kata. Michał Karpowicz, jako jedyny zawodnik zdobył dwa złote medale i został uhonorowany pucharem Najlepszego Zawodnika. W seniorach startował nasz wychowanek Gerard Will, aktualnie reprezentuje barwy Szczytna. Gerard zajął I miejsce, i okazał się najlepszy w kategorii seniorów do 80 kg.

Teraz czeka nas ciężkie przygotowanie do startu w Mistrzostwach Europy. W międzyczasie odbędzie się zgrupowanie Kadry Narodowej 11 – 15 marca i start na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego 22 marca.

Wyniki suwalczan:

– Michał Karpowicz – I miejsce kumite juniorów do 65 kg, I miejsce kata juniorów, tytuł najlepszego zawodnika
– Damian Biłbak – I miejsce kumite juniorów do 55 kg, III miejsce kata juniorów
– Daniel Biłbak – II miejsce kumite juniorów do 60 kg
– Marlena Drażba – III miejsce kumite juniorek do 55 kg

Nasz piąty zawodnik Mateusz Kapłon startował w kategorii do 70 kg, startując z kontuzją ręki, przegrał w drugiej walce i nie udało mu się zakwalifikować do Mistrzostw Europy.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.