Turniej karate kadetów i młodzików Bartoszyce Cup

15 grudnia 2012 roku odbył się turniej karate kadetów i młodzików Bartoszyce Cup. W Bartoszycach wystartowało 153 zawodników z 9 klubów. Suwalska drużyna liczyła 40 zawodników. Oprócz zawodników Suwałki reprezentowali jako sędziowie Sensei Marek Krejpcio i Tomasz Lewkowicz a kierownikiem ekipy i sekundantem był Sensei Marcin Wasilewski.

Nasi zawodnicy zdobyli 11 medali, 3 złote, 3 srebrne i 5 brązowych. Damian Biłbak został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów, zaś Drużynowo zajęliśmy I miejsce-29 pkt. przed Ełkiem -26 pkt. i Bartoszycami- 20 pkt.

Michaluk Monika III miejsce

Był to nasz ostatni start na zawodach w roku 2012. W sumie w bieżącym roku nasi zawodnicy wystartowali w 11 turniejach, począwszy od Mistrzostw Międzywojewódzkich, poprzez Turnieje Kwalifikacyjne i Mistrzostwa Polski, aż do Mistrzostw Europy włącznie.

Zawodnicy zaliczyli 199 startów, zdobywając 106 medali. W tym na Mistrzostwach Polski 6, i najcenniejsze dwa na Mistrzostwach Europy, zdobyte przez Aleksandrę Czerwiecką – 2 miejsce i Kamilę Mazur – 3 miejsce. Na tych samych Mistrzostwach Europy Michał Karpowicz w kumite kadetów zajął miejsce 5. A na Mistrzostwach Europy Juniorów Marek Kilian zajął 8 miejsce w kata.

Drużynowo nasz najlepszy wyniki w tym roku to III miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów w Krakowie.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.