Suwalczanin dwukrotnym Mistrzem Polski w Karate

Zarząd Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin informuje, iż 11.05.2008r. w Legnicy odbyły się w ramach XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych. Suwałki Reprezentowało dwoje zawodników – Dominika Lisiewicz i Mateusz Krejpcio.

Nasi zawodnicy startowali w kata i kumite w lekkim kontakcie. W Zawodach startowało 186 zawodników z 55 klubów z całej Polski. Dominika zakwalifikowała się do finałów w kata, zaś Mateusz zakwalifikował się do finałów kata i kumite. Suwałki w klasyfikacji klubowej zdobyły 22 pkt. Przyznawane przez Ministerstwo Sportu i zajęły III miejsce Drużynowo. Mateusz Krejpcio został uhonorowany tytułem Najlepszego Zawodnika Zawodów.

Wyniki suwalskiej drużyny:
2 medale indywidualnie
22 punkty przyznawane w rywalizacji młodzieżowej przez Ministerstwo Sportu
III miejsce Drużynowo (Radzymin i miejsce 29 pkt, Legnica II miejsce 25 pkt)

Wyniki indywidualne:

Mateusz Krejpcio – I miejsce Kumite do 65 kg, I miejsce Kata, Tytuł Najlepszego Zawodnika Zawodów, 18 pkt w rywalizacji młodzieży