Seminarium w Dojo Stara Wieś

W dniach 1-3 marca 2019 roku w „Dojo Stara Wieś” odbyło się europejskie seminarium szkoleniowe połączone z kursem sędziowskim. Polska Federacja Karate Shinkyokushin otrzymała od EKO zaszczyt zorganizowania tego szkolenia właśnie u nas w Polsce.

Na zgrupowanie przyjechało 140 karateków z 12 krajów Europy. Suwałki miało swoją reprezentację. Na szkolenie i kurs pojechało czworo naszych instruktorów: shihan Marek Krejpcio, senpai Natalia Krejpcio-Szyszko, sensei Dariusz Anuszkiewicz i sensei Michał Karpowicz.

Szkolenie obywało się pod okiem najlepszych trenerów. Najbardziej doświadczeni to shihan Brian Fitkin ze Szwecji i Furko Kalman z Węgier. Obaj – 8 dan, są to instruktorzy, którzy jako jedni z pierwszych z Europy byli uczniami Sosai Oyamy.

Mimo niemłodego wieku potrafią jeszcze pokazać energię na macie. Był też obecny prezydent Europejskiej Organizacji Karate Shinkyokushin, shihan Koen Scharrenberg 6 dan z Holandii. Kurs sędziowski prowadził shihan Jan Bulow, 7 dan z Danii, członek Europejskiej Komisji Sędziowskiej.

Instruktorami z Polski byli shihan Remigiusz Karpiński i Eugeniusz Dadzibug, obaj 6 dan. Trzydniowe zmagania na macie i szkolenie sędziowskie wypełniły dni całkowicie. A pogłębianie wiedzy i trenowanie w takim gronie to zaszczyt i na pewno dobrze poświęcony czas.

Dziękujemy Urzędowi Miejskiemu w Suwałkach i Firmie Reso Europa Service za pomoc i dofinansowanie szkolenia.