Seminarium Szkoleniowe

W dniach 27-29 kwietnia Europejska Organizacja Karate wraz z Polską Federacją Karate Shinkyokushin zorganizowała Seminarium Szkoleniowe dla czarnych pasów. Wszystkim zajęciom towarzyszyła wyjątkowa japońska sceneria ośrodka „Dojo Stara Wieś”, niespotykana na co dzień, ilość sensei i shihan z wysokimi stopniami oraz legendarni europejscy shihan, jako instruktorzy.

Wszystko to razem pozwoliło na stworzenie wyjątkowej atmosfery. Od blisko 25 lat w Europie nie odbyło się podobne wydarzenie. Na zgrupowaniu zebrało się ponad 150 karateka z Polski oraz 11 krajów europejskich. Suwałki reprezentował shihan Marek Krejpcio wraz z sensei Dariuszem Anuszkiewiczem i Michałem Karpowiczem.

Niemal całe seminarium było poświęcone doskonaleniu elementów technicznych i kata. Urzeczywistnieniu technik zawartych w kata były poświęcone trening „bunkai”.

Odbyły się również dwie sesje odświeżające przepisy i zagadnienia sędziowania, które prowadzili shihan Michael Soderkvist i Aleksander Goncharenko, w których uczestniczyło 96 osób.

Następne Europejskie seminarium już za rok na Węgrzech.