Seminarium Kumite

13 maja w sobotę  w Bisztynku odbyło się Seminarium Kumite pod hasłem ” nie piję, nie palę, nie biorę ale trenuję „. Tegoroczne szkolenie poprowadziła shihan Diana Maciute 5 Dan – trener Kadry Narodowej Litwy oraz wielokrotna mistrzyni świata i Europy ( kata i kumite ).

Seminarium było przeprowadzone pod kątem kumite, więc nie zdziwiła nas frekwencja , ponieważ uczestniczyło 131 zawodniczek i zawodników z Bartoszyckiego, Lidzbarskiego klubu oraz zawodnicy z Suwałk z sihan Markiem Krejpcio , Białegostoku podopieczni sensei Marcina Siegieńczuka, Pomorska Szkoła Sztuk Walki- Gdansk z sensei Jarosławem Niewiadomskim, zawodnicy Ełckiego Klubu Kyokushin Karate pod opieką shihan BC Remigiusza Karpińskiego, który jako Prezydent EKO był Gościem Specjalnym.

Nie zabrakło przedstawicieli Dobrego Miasta, Warszawy oraz Tarnowa sensei Jacka Karasia, który sprawował opiekę medyczną wraz z sempai Darią Crimellą. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Bisztynka Marek Dominiak, który także objął imprezę swoim patronatem. Organizatorem był  Bartoszycki Klub Karate Kyokushin sekcja w Bisztynku pod kierownictwem senpai Grzegorza Klimka oraz Urząd Miasta i Gminy Bisztynek.

Zawodnicy suwalscy Jolanta Płońska i Franciszek Kimszal, poprzez to szkolenie rozpoczęli jednocześnie bezpośredni cykl treningowy przygotowujący do Mistrzostw Europy w Debreczynie na Węgrzech. Przed nimi 6 tygodni ciężkich treningów i wyjazdów sparingowych które mamy nadzieję przybliżą naszą dwójkę, do zdobycia medali na Mistrzostwach Europy.

Wyjazd na seminarium jak też całe szkolenie i wyjazd na Mistrzostwa Europy zostały dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach – dziękujemy.