Seminarium Karate

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w naszym regionie w dniach 1 i 2 października. W miniony weekend odbyło się seminarium szkoleniowe karate shinkyokushin. Wyjątkowość tego zdarzenia podkreślili goście z zagranicy. Po raz pierwszy w naszym regionie i mieście przebywał Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Shihan Koen Scharrenberg.

Towarzyszył mu trener reprezentacji Belgii Shihan Koen Spitaels. W sobotę 1 października w Ełku odbyły się trzy treningi dla starszych wiekiem, stopniem i zaawansowaniem, podczas których mieliśmy okazję poznać nowe metody ćwiczeń i taktyki przydatne w walce kumite. W sali Szkoły Podstawowej nr 2 trenowało około 100 osób z regionu i całej Polski, w tym 26 osób z Suwałk.

W niedzielę mieliśmy niepowtarzalną okazje przyjąć zagranicznych instruktorów w Suwałkach, aby wspólnie spotkać się z setką dzieci na dużej hali Zespołu Szkół nr 10. Gości, wraz z Shihan Markiem Krejpcio, przywitał Prezydent naszego miasta Czesław Renkiewicz.

Shihan Scharrenberg i Shihan Spitaels bardzo docenili gościnność władz miasta i klubu oraz ilość dzieci trenujących w Suwałkach i całym regionie. Prezydent Renkiewicz i Shihan Krejpcio wręczyli gościom pamiatki wraz z zaproszeniami na uroczystą Galę Karate z okazji 25-lecia Suwalskiego Klubu, która odbędzie się 5 listopada w suwalskiej hali OSiR.

Trening przebiegał w bardzo miłej i wesołej atmosferze. Obaj instruktorzy podzielili się z dziećmi swoją wiedzą i doświadczeniem, a także przemyśleniami na temat ich roli w wielkiej rodzinie karate. Podkreślali, że w tych najmłodszych karatekach należy pokładać nadzieję i pracować nad ich rozwojem fizycznym i mentalnym, tak by mogli tworzyć przyszłość karate. Shihan zauważyli też w wielu adeptach duży potencjał do osiągnięcia poziomu mistrzowskiego.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i usatysfakcjonowani weekendowymi wydarzeniami. Seminaria szkoleniowe zawsze są wspaniałą formą wymiany doświadczeń i umiejętności, ale także okazją do zawarcia wartościowych przyjaźni. Mamy nadzieję, że wydarzenia te na długo zostaną w pamięci członków naszego klubu.