Seminaria

Sobota, 11 lutego, okazała się dniem poświęconym na naukę i rozwój karate. W tym dniu odbyły się dwa seminaria w różnych częściach kraju. Jedno w Ełku, drugie w Warszawie. Nasi przedstawiciele byli obecni na obu.

Na seminarium szkoleniowe w Ełku pojechali nasi instruktorzy: shihan Marek oraz sensei Dariusz, Robert i Adam. Na seminarium odbyły się trzy treningi. Szkolenie prowadził gość z Gruzji – trener Kadry Narodowej Levan Tsintsadze, skupił się na treningach koncentracji, panowania nad równowagą i nerwem błędnym oraz budowaniem wytrzymałości i odporności u zawodników przed startem w zawodach.

Nasi zawodnicy Jolanta Płońska, Ada Anzulewicz, Julia Rybacka, Kacper Kluczyński i Franciszek Kimszal zostali wysłani do Warszawy. Wszyscy aktualnie przygotowują się do startu (za trzy tygodnie) w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy. W Warszawie, pod okiem naszego wychowanka sensei Tomasza Lewkowicza mieli trzy treningi sparingowe, nastawione na przygotowanie do startu w Mistrzostwach Europy. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy z Województwa Mazowieckiego i zaproszeni zawodnicy z Kadry Narodowej Rumunii. Szkolenie pozwoliło naszym zawodnikom wymienić doświadczenia i sprawdzić swoje możliwości w międzynarodowym zestawie sparingpartnerów.

Była to dobrze przepracowana sobota.

Osu !