RESO Europa Service sponsorem Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin

RESO Europa Service została sponsorem Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Stosowny dokument został podpisany w dniu 10 stycznia 2017 roku w siedzibie suwalskiej spółki. Na mocy porozumienia RESO będzie wspierać klub przez najbliższy rok.

Suwalski Klub Karate Kyokushin (SKKK) dołączył do grona wspieranych przez RESO stowarzyszeń, których jednym z celów jest wychowanie dzieci i młodzieży poprzez sport. Dzięki podpisanemu porozumieniu RESO zobowiązała się do wsparcia finansowego działalności klubu do końca 2017 roku. Porozumienie parafowali Bronisław Woźnialis, Prezes RESO Europa Service oraz Marek Krejpcio, Prezes Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

Klub karate jest jedną z najbardziej utytułowanych organizacji sportowych w Suwałkach, jednak znany jest przede wszystkim z przywiązywania ogromnej wagi w wychowanie dzieci w zgodzie z wartościami i zasadami karate. Hasło ni sente nashi („Karate nie jest sztuką agresji”) przyświeca działalności suwalskiego klubu i było jednym z powodów zaangażowania się RESO w Jubileusz 25-lecia SKKK.

Nasze spotkanie i podpisanie porozumienia jest efektem bardzo dobrej kooperacji pomiędzy naszą firmą a klubem podczas organizacji „RESO Gali Karate”, która odbyła się z okazji 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes RESO Europa Service. – Ponadto działalność klubu wpisuje się w idee zawarte w naszej strategii społecznej odpowiedzialności biznesu. Większość członków klubu stanowią młodzi adepci tej japońskiej sztuki walki, którzy dzięki pasji i zaangażowaniu kompetentnych trenerów i wychowawców mają szansę osiągać duże sukcesy w dorosłym życiu – dodał Prezes RESO.

Zadowolenie z podpisania porozumienia wyraził również Marek Krejpcio, Prezes Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin, który wsparcie ze strony RESO traktuje jako dodatkową motywację do realizacji kolejnych celów.

Podczas Jubileuszu 25-lecia Klubu firma RESO Europa Service była głównym sponsorem wydarzenia. Cieszę się, że dzisiaj nastąpiła kontynuacja naszej dobrej współpracy poprzez podpisanie umowy sponsorskiej – powiedział Shihan Marek Krejpcio. – Tak jak „RESO Gala Karate” była podsumowaniem 25 lat pracy nad wychowaniem dzieci i młodzieży w duchu rywalizacji sportowej i pracy nad rozwojem samego siebie, tak dzisiejsza umowa jest dodatkowym bodźcem do wytężonej pracy w następnych latach naszej działalności – dodał Prezes SKKK.

Suwalski Klub Karate Kyokushin powstał 20 listopada 1991 roku z inicjatywy Marka Krejpcio, który od początku pełni funkcję Prezesa Zarządu organizacji. Klub funkcjonuje w ramach stowarzyszenia, którego głównym celem jest prowadzenie treningów karate i ogólnorozwojowych dla dzieci od piątego roku życia, młodzieży i dorosłych, a także wychowywanie dzieci i młodzieży w zgodzie z wartościami, tradycją i zasadami tej japońskiej dyscypliny sportu.

SKKK zrzesza obecnie około 150 członków, głównie dzieci i młodzież. Przez wszystkie lata działalności zawodnicy Klubu zdobyli medale na zawodach o randze Mistrzostw Wojewódzkich, Makroregionu, Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, a także na turniejach międzynarodowych i Mistrzostwach Europy. W 2015 roku Suwalski Klub Karate Kyokushin po raz pierwszy w historii został jednocześnie drużynowym Mistrzem Polski seniorów oraz drużynowym Mistrzem Polski juniorów.

W listopadzie 2016 roku odbyła się „RESO Gala Karate” z okazji 25-lecia Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. RESO Europa Service była głównym sponsorem tego wydarzenia.