Puchar Polski Karate Kyokushin

Puchar Polski Karate Kyokushin odbył się w Katowicach 16 grudnia 2023 roku. Karatecy z całej Polski startowali w konkurencjach kata i kumite w kategoriach wiekowej – młodzik, junior młodszy, junior i senior. Wystartowało 380 zawodników z 80 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin reprezentowało czworo zawodników. Juniorzy młodsi – Franciszek Kimszal i Kacper Radzewicz, junior Kacper Kluczyński i seniorka Jolanta Płońska.

Trenerem i opiekunem był shihan Marek Krejpcio. Na koniec roku udało się nam przywieźć do Suwałk dwa brązowe krążki. Miejsca trzecie zajęli: Franek Kimszal w kategorii junior młodszy do 60 kg i Kacper Radzewicz w kategorii junior młodszy do 70 kg. Kacper Kluczyński w kategorii junior do 75 kg doszedł do ćwierćfinału, tak jak startująca w seniorkach w kategorii +65 kg Jola Płońska.

Były to ostatnie medale i zawody w tym roku, następne starty odbędą się już w roku 2024. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Życzymy wszystkim naszym członkom i zawodnikom, jak też wszystkim sportowcom Suwałk spełnienia swoich małych i wielkich marzeń oraz pokonania swoich słabości w nadchodzącym nowym roku.