Przygotowania do Mistrzostw Świata Karate Kyokushin

Z Suwałk wystartuje troje karateków Dominika Lisiewicz w kategorii juniorek +50 kg, Mateusz Krejpcio w kategorii juniorów do 70 kg i Marek Krejpcio w kategorii oldboy do 70 kg. Karatecy przygotowania do MŚ rozpoczęli 13 lipca, trenują dwa razy dziennie. Treningi odbywają się w Dojo Klubu, w terenie (bieganie) i na siłowni OSiR-u.

W czasie przygotowań byli na zgrupowaniu Kadry Polski w Krakowie, które odbywało się równolegle ze Wschodnio Europejskim Obozem Szkoleniowym na którym trenowało 400 uczestników. Od 5 do 14 sierpnia karatecy przebywają na ostatnim zgrupowaniu szkoleniowym w Żerkowie pod Jarocinem, gdzie trenują Reprezentanci Polski wylatujący do Japonii na MŚ. Od 15 sierpnia krótki odpoczynek i 18 wylot do Japonii.

Zarząd Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin dziękuje Zarządowi Miasta Suwałki oraz Województwa Podlaskiego za wsparcie finansowe przelotu na Mistrzostwa Świata. Dziękujemy też Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół nr 10 oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach za udostępnienie pomieszczeń i umożliwienie przygotowań do startu w Mistrzostwach Świata.