Podsumowanie startów w roku 2015

Zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin w tym roku startowali na zawodach 11 razy. Zaczęli od Mistrzostw Województwa i Makroregionu, następnie były dwa starty na kwalifikacjach do Mistrzostw Europy i trzy razy na Mistrzostwach Polski – juniorów, młodzieżowców i seniorów. Dwukrotnie suwalczanie wystartowali na Mistrzostwach Europy. Zawodnicy w sumie w 2015 roku zaliczyli 183 starty.

Zdobyli 107 medali – 31 złotych, 34 srebrne i 42 brązowe. Na Mistrzostwach Polski zdobyliśmy 10 medali – 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Dwukrotnie zdobyliśmy Drużynowe Mistrzostwo Polski Polskiego Związku Karate – na Mistrzostwach Polski Juniorów i po raz pierwszy historyczne Mistrzostwo Polski Seniorów. Najcenniejsze medale są jednak na Mistrzostwach Europy. Nasi zawodnicy w tym roku zdobyli ich 5.

Na Mistrzostwach Europy Juniorów 4 medale. Srebrny zdobył Daniel Biłbak w kumite do 60 kg, dwa brązowe Damian Biłbak w kumite do 55 kg i w kata, czwarty medal zdobył Michał Karpowicz w kata. Na Mistrzostwach Europy Młodzieżowców Michał Karpowicz zdobył swój drugi medal w tym roku, był to medal brązowy w kategorii Młodzieżowców U-22 w konkurencji kata.