Podsumowanie projektu „Wakacje z Suwalskim Klubem Karate Kyokushin”.

W ubiegły piątek zakończyliśmy drugą edycję naszego wakacyjnego projektu bezpłatnych treningów. W tym roku „Wakacje z Suwalskim Klubem Karate Kyokushin” trwały trzy tygodnie, od 6 do 24 lipca. W każdym tygodniu przeprowadziliśmy trzy otwarte dla wszystkich chętnych treningi. Dodatkowo, ze względu na duże zainteresowanie pań, odbył się również trening tylko dla kobiet, nastawiony na utratę tkanki tłuszczowej i rozwój odpowiednich mięśni.

Zajęcia, które zaoferowaliśmy dla suwalczan były różnorodne i ogólnorozwojowe. Elementy karate pojawiały się, jednak sporadycznie, bowiem projekt nie miał na celu nauczenia sztuki walki w tak krótkim czasie (co jest niemożliwe), ale zachętę i motywację do wysiłku fizycznego w ogóle. Zależało nam, aby każdy trening był inny, a także, aby uczestnicy nabyli wiedzę niezbędną do samodzielnego wykonywania ciekawych, prostych i bezpiecznych ćwiczeń.

W naszym cyklu znalazły się treningi siłowe, wytrzymałościowe, szybkościowe, stacyjne, obwodowe, a także trening interwałowy przy muzyce. Pracowaliśmy na sprzęcie, ale w głównej mierze wykorzystywaliśmy ciało swoje i partnera. Nasza propozycja treningowa miała na celu rozprawienie się z mitem, jakoby do treningu i poprawy swojego wyglądu i kondycji były potrzebne drogie i trudno dostępne sprzęty.

Staraliśmy się pokazać całe spectrum treningów nieskomplikowanych, aczkolwiek bardzo skutecznych. Wydaje nam się, że swoje założenia spełniliśmy, czego dowodem może być bardzo duże zainteresowanie projektem i liczna frekwencja na treningach.

Łącznie, w ciągu trzech tygodni, zaufało nam i wspólnie z nami trenowało prawie 80 suwalczan! Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu projektu, bowiem dotarliśmy do naprawdę dużej grupy ludzi, których przekonaliśmy do ruchu fizycznego i to w okresie powszechnie uważanym za najbardziej wypoczynkowy – w wakacje.

Wiele osób chodziło na nasze zajęcia regularnie i zostawiło na sali dużo potu, ale również uśmiechu i dobrej energii. Jesteśmy wdzięczni wszystkim uczestnikom za Waszą obecność i trud włożony w pracę nad sobą i mamy nadzieję, że nasz projekt będzie dla Was pięknym początkiem regularnego trenowania.

A dla nas przyszedł w końcu czas na zasłużony wypoczynek po bardzo intensywnym i spektakularnym sezonie. Nie będziemy odpoczywać jednak zbyt długo, ponieważ już 15 sierpnia wyjeżdżamy na drugi klubowy obóz sportowy w górach!

Tym razem będziemy mieszkać w Gliczarowie Górnym pod Zakopanem. W tym roku szczyty znowu będą nasze! Jak wiecie, góry to najlepsze miejsce przygotowań do nowego sezonu i zwiększenia wydolności organizmu, dlatego wybraliśmy właśnie to miejsce na nasz przedsezonowy obóz.

Po Tatrach zagościmy jeszcze we Wrocławiu na międzynarodowym obozie Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin. A później początek sezonu, czyli czas, w którym każdy z Was może dołączyć do naszej sportowej drużyny!

Zapraszamy!