Podlasko-Warmińsko-Mazurska Liga Karate

20 stycznia w Grajewie odbyły się zawody Karate dla dzieci i młodzieży. Podlasko-Warmińsko-Mazurska Liga Karate, bo taka nazwę miały zawody, odbyła się po raz pierwszy. Przedstawicieli startujących klubów chca aby powtarzać ten turniej cyklicznie raz na kwartał.

Tym razem turniej odbył się w konkurencji kata (formy techniczne), w następnych następny turniej odbędzie się w kumite czyli walkach. Turnieje te mają na celu zachęcać dzieci i młodzież z naszego regionu, do rywalizacji sportowej i większego zaangażowania się w samorozwój .

Tym razem do Grajewa zjechało się 140 zawodników z 5 klubów. Reprezentacja Suwałk liczyła 28 startujących. Sędziami na zawodach byli: shihan Marek Krejpcio, sensei Dariusz Anuszkiewicz, sensei Natalia Krejpcio-Szyszko i sensei Krzysztof Myszkowski. Opiekunami grupy byli senpai Jarosław Anzulewicz i Rimas Babin.

Pierwszy start w tym roku zaowocował zdobyciem 12 medali indywidualnie i II miejsca drużynowo. Dobry start naszych zawodników na dobry początek roku. W dalszej części roku, przed nami wiele wyzwań którym postaramy się sprostać. Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w suwałkach.

Medaliści:

Bernecki Ernest – I miejsce chłopcy 8-10 lat

Stasiński Paweł – III miejsce chłopcy 8-10 lat

Masłowska Maja – I miejsce dziewczęta 11-12 lat

Racis Weronika – II miejsce dziewczęta 11-12 lat

Jaśko Mikołaj – I miejsce chłopcy 11-12 lat

Arciszewski Franciszek – II miejsce chłopcy 13-14 lat

Kimszal Franciszek – I miejsce kadeci

Radzewicz Kacper – II miejsce kadeci

Szyłak Kacper – III miejsce kadeci

Salik Magda – III miejsce juniorki

Kluczyński Kacper – III miejsce juniorzy 

Pszkowski Adam – I miejsce seniorzy