Początek startów suwalskich karateków

22-23 września, był początkiem startów suwalskich karateków w sezonie 2012 – 2013. W Sobotę odbył się w Opolu Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostwa Europy Młodzieżowców U-22 i Kadetów, zaś w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W obu tych imprezach wystartowali zawodnicy z Suwalskiego Klubu Karate.

Do Opola ze starszymi zawodnikami pojechał Sensei Marek Krejpcio. W Turnieju wystartowało 102 zawodników z 21 klubów. Z Suwałk pojechało sześcioro karateków. Nasi zawodnicy uzyskali 5 kwalifikacji do startu w Mistrzostwach Europy.

Kwalifikacji nie udało się uzyskać tylko jednemu zawodnikowi Jankowi Podurgielowi. Nasi zawodnicy zdobyli pięć medali premiowanych startem w ME i I miejsce Drużynowo w Turnieju Młodzieżowców.

Wyniki zawodników SKKK:
– Mateusz Krejpcio – I miejsce kumite do 75 kg
– Aleksandra Czerwiecka – II miejsce kumite +65 kg
– Mateusz Muczyński – II miejsce kumite do 65 kg
– Kamila Mazur – III miejsce kumite do 60 kg
– Michał Karpowicz – III miejsce kumite kadetów do 55 kg

Do Białegostoku z młodszymi zawodnikami pojechał Sensei Tomasz Lewkowicz. W Mistrzostwach wzięło udział 51 zawodników z 16 klubów. Suwałki reprezentowało czworo młodzików: Marlena Drażba, Mateusz Gajewski oraz Daniel i Damian Biłbak. Tylko Marlena wróciła bez medalu.

Najlepiej zaprezentował się Damian Biłbak, zdobył dwa medale, I miejsce w kata i III miejsce w kumite do 55 kg. Mateusz Gajewski zdobył II miejsce w kumite do 55 kg, a brat Damiana, Daniel zdobył III miejsce w kata.

Wyniki indywidualne spowodowały zdobycie dodatkowo II miejsca Drużynowo, oraz 7 pkt. przyznawanych przez Ministerstwo Sportu.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.