Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów

24 marca 2012 roku w Nowej Rudzie odbył się Ogólnopolski Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Seniorów i Juniorów, Antwerpia 2012.

W kwalifikacjach wzięło udział 143 zawodników z 38 klubów z całego kraju. Suwałki reprezentowało trzech zawodników. W seniorach Mateusz Krejpcio, a w juniorach Marek Kilian i Bartosz Konikowski. Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale. Marek Kilian w juniorach zdobył kwalifikację do startu na Mistrzostwa Europy w kata zajmując II miejsce, oraz III miejsce w kumite do 70 kg, co spowodowało ze jest rezerwowym zawodnikiem w tej kategorii.

Mateusz Krejpcio zajął dwa III miejsca, w kumite do 70 kg oraz w kata, przez co jest też rezerwowym zawodnikiem w tych kategoriach do wyjazdu na Mistrzostwa Europy Seniorów. Bartosz Konikowski odpadł w eliminacjach kumite w kategorii do 75 kg.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.