Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Polish Open

W dniu 26 września w Starachowicach odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Shinkyokushin Polish Open. W turnieju wystartowali zawodnicy w przedziale wiekowym kadeta i juniora. Był to pierwszy start karateków od 8 marca tego roku z powodu ogłoszenia pandemii koronawirusa.

Pierwotnie zawody w Starachowicach miały być Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Kadetów Juniorów i Młodzieżowców. Niestety z powodu pandemii Europejska Organizacja Shinkyokushin odwołała w roku 2020 wszystkie Mistrzostwa Europy. Na dzień dzisiejszy, jeżeli nic się nie zmieni, karatecy mogą rywalizować tylko na zawodach krajowych.                                                                                                                                  

Do Starachowic przyjechało niewielu zawodników, wystartowało około 70 osób. Z powodu przeziębień z Suwalskiego Klubu Karate wystartował tylko jeden zawodnik  – Adrian Bugieda.

Adrian wystartował jako kadet i walczył w kategorii wagowej do 60 kg. W finale po wyrównanej walce i wskazaniu sędziów 2 do 2, sędzia maty wskazał na przeciwnika i Adrian musiał zadowolić się drugim miejscem.

Ten srebrny medal jest pierwszym medalem suwalskich karateków w okresie pandemii, miejmy nadzieję ze nie będzie to ostatni sukces w tym roku.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków urzędu Miejskiego w Suwałkach.