Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Polskiej Federacji Karate Shinkoyokushin – Wrocław

W dniach 27-30 sierpnia 2015 roku we Wrocławiu odbył się Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Polskiej Federacji Karate Shinkoyokushin. W obozie wzięło udział 105 karateka z klubów z całej polski. Instruktorami prowadzącymi byli rumuńscy instruktorzy: trenerzy Kadry Narodowej Anca i Harris Wallman oraz wielokrotny Mistrz Europy Marius Ilas.

Zagraniczni trenerzy podzielili się z nami swoimi metodami treningowymi. Wiele elementów było związanych z walkami kumite, ale też z metodami różnych form treningu jak i rozgrzewki. Zauważyć można było, iż pokazywane sposoby trenowania poparte są dużym doświadczeniem i sprawdzone w praktyce w czasie zawodów. Suwalski Klub Karate reprezentowali Marek Krejpcio i Mateusz Krejpcio.

Jak co roku w czasie obozu przeprowadzany jest również egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i dan. Do egzaminu podszedł Mateusz Krejpcio. Egzamin trwa dwa dni. W pierwszej części egzaminu, zdający demonstrują swoje umiejętności techniczne, zaliczają test sprawnościowy i demonstrują kata.

Drugiego dnia egzaminowani podchodzą do testu kumite. Miło jest nam zakomunikować, iż Mateusz Krejpcio zaliczył pozytywnie egzamin i zdał na 2 Dan.