Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin Bartoszyce CUP

19 grudnia suwalscy karatecy wystartowali po raz ostatni w roku 2020. Start odbył się w Bartoszycach. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin Bartoszyce CUP zgromadził na starcie 147 zawodników z 15 klubów.

Nam udało się przygotować ekipę 13 zawodników. Na zawodach startowali zawodnicy od 8 do 17 roku życia z podziałem na kategorie wagowe i wiekowe.

Shihan Marek Krejpcio był sędzią głównym Turnieju, a sensei Dariusz Anuszkiewicz sekundował i opiekował się zawodnikami. Wyjazd był dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.

Ostatni start przyniósł suwalskim zawodnikom osiem medali – dwa złote i sześć brązowych.

złote medale zdobyli:

Karpowicz Nikola – I miejsce w kategorii ciężkiej, rocznik 07, 08

Kimszal Franek – I miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 07, 08

brązowe medale zdobyli:

Podolewska Emilia – III miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 2010

Budkiewicz Lena – III miejsce w kategorii lekkiej, rocznik 07, 08

Rybacka Julia – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 07, 08

Kluczyński Kacper – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 07, 08

Płońska Jolanta – III miejsce w kategorii średniej, rocznik 05, 06

Andryszczyk Błażej – III miejsce w kategorii ciężkiej, rocznik 05, 06

Podsumowując ten dla wszystkich ciężki rok, udało się nam wystartować na wyjazdach 8 razy i raz na Mistrzostwach Klubu w Naszym Dojo. Na wyjazdach zaliczyliśmy 77 startów, zdobywając 41 medali indywidualnie – 12 złotych, 7 srebrnych i 22 brązowych. Drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzieżowców zdobyliśmy Wicemistrzostwo Kraju.

Nie wystartowaliśmy w żadnych Mistrzostwach Europy ponieważ wszystkie kwalifikacje i imprezy mistrzowskie zostały odwołane przez Federację – Polską i Europejską.

Pozostaje nam teraz życzyć sobie jak i wszystkim innym sportowcom, jak największej ilości startów i samych sukcesów w przyszłym 2021 roku.