Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Karate

Juniorzy z Suwalskiego Klubu Karate najlepsi w kraju! 25 października 2014 roku w Koszalińskiej Hali Sportów Walki odbyły się XV Mistrzostwa Polski Juniorów z udziałem 110 zawodników 49 klubów.

Były to zawody rozgrywane w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Suwałki reprezentowała sześcioosobowa ekipa. Nasi karatecy okazali się bezkonkurencyjni w tym roku w Polce. Zdobyli 8 medali indywidualnie i I miejsce drużynowo. Oprócz zdobyczy medalowych udało się uzyskać 61 punktów, przyznawane w młodzieżowej rywalizacji sportowej przez Ministerstwo Sportu.

Jest to nasz najlepszy wynik punktowy w historii startów w zawodach tej rangi. Na Olimpiadach Młodzieży suwalscy karatecy zdobywają punkty i medale od 2000 roku. Do tej pory udało się zdobyć podczas 15 startów 9 razy miejsce drużynowo. Dwa razy trzecie, trzy razy drugie i czterokrotnie pierwsze. Na pierwsze miejsce drużynowo wróciliśmy po trzech latach przerwy.

Wyniki indywidualne zawodników:
– Damian Biłbak – I miejsce kumite do 60 kg, I miejsce walki reżyserowane(w parze z bratem Danielem), III miejsce kata
– Michał Karpowicz – I miejsce kata, III miejsce kumite do 65 kg, III miejsce walki reżyserowane (w parze z Marleną Drażba)
– Daniel Biłbak – I miejsce walki reżyserowane (w parze z bratem Damianem),II miejsce kumite do 60 kg, IV miejsce kata
– Marlena Drażba – II miejsce kumite do 55 kg, III miejsce walki reżyserowane (w parze z Michałem Karpowiczem), V miejsce w kata
– Mateusz Kapłon – V miejsce kumite do 70 kg
– Mateusz Gajewski – odpadł w eliminacjach kumite do 60 kg

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.