Obóz w Białym Dunajcu

W dniach 17-25 sierpnia 2014 roku w Białym Dunajcu odbył się obóz szkoleniowy dla grupy zawodników SKKK. W sumie w obozie wzięło udział 10 osób. Zajęcia były nastawione głównie na poprawę kondycji i wydolności. Karatecy wykorzystali w tym celu długie marsze i biegi w terenie górskim.

Było podbieganie do schroniska „Murowaniec” i zbieganie z Kasprowego. Bieg do Morskiego oka i z powrotem. Wędrówka na „Orlą Perć”. Zdobycie Giewontu. Zwiedzanie jaskini i przejście piękną trasą schowaną w wąwozie w „Słowackim Raju”. Treningi kondycyjne były uzupełnione treningami karate.

Dwukrotnie odwiedziliśmy też karateków z Wrocławia i Opola, którzy mieli równocześnie obóz nieopodal, w Gliczarowie Górnym. Osiem dni w górach minęło bardzo szybko, wróciliśmy ze sporą dawką energii, która na pewno przyda się wszystkim podczas rozpoczęcia sezonu już od 1 września.

Przed rozpoczęciem sezonu suwalscy karatecy wezmą jeszcze udział w ogólnopolskim seminarium szkoleniowym w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku, w dniach 28-31 sierpnia. Do Giżycka przyjadą karatecy z całej Polski, aby wspólnie potrenować i wzbogacić swoje umiejętności pod okiem Shihan Howarda Collinsa 7 DAN z Wielkiej Brytanii.