Nagrody i stypendia za wyniki sportowe w 2012 roku

26 marca 2013 roku w Sali konferencyjnej suwalskiego Aquaparku Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz wręczył suwalskim sportowcom, trenerom i działaczom sportowym nagrody i stypendia za wyniki sportowe w 2012 roku. Nagrodzonych zostało ponad stu sportowców, w tym sześcioro karateków.

Stypendia na 12 miesięcy otrzymały: Aleksandra Czerwiecka za Wice Mistrzostwo Europy Młodzieżowców Karate Shinkyokushin w kategorii +65 kg, oraz Kamila Mazur za III miejsce na tych samych Mistrzostwach w kategorii do 60 kg. Nagrody otrzymali: Mateusz Krejpcio za Wice Mistrzostwo Polski Młodzieżowców w kategorii do 75 kg i Mateusz Muczyński który na tych samych Mistrzostwach Polski zajął III miejsce w kategorii do 65 kg.

Nagrody otrzymali także dwaj juniorzy Bartosz Konikowski i Dominik Stankiewicz którzy na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży zajęli II miejsce w walkach reżyserowanych, a Bartek dodatkowo zajął też II miejsce w kumite do 75 kg.

Wśród nagrodzonych trenerów znalazł się Sensei Marek Krejpcio który otrzymał nagrodę za działalność sportową na rzecz Miasta Suwałki i wysokie osiągnięcia sportowe zawodników w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.