Mistrzostwach Polski Juniorów w ramach XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Mistrzostwa Polski Juniorów – odbyły się w Wieliczce 17 października. W zawodach wzięło udział 150 zawodników z 45 klubów. Nasi reprezentanci wypadli na nich rewelacyjnie, po raz kolejny potwierdzając, że na arenie krajowej należą do absolutnej czołówki zawodniczej.

Po dwa indywidualne medale zdobyli bracia Damian i Daniel Biłbak. Damian wygrał konkurencję kata i zajął drugie miejsce w kategorii kumite – 60 kg. Z kolei Daniel wywalczył dwa trzecie miejsca w kategorii kat i kumite -65 kg. Nasz trzeci zawodnik, Krzysztof Alicki, tym razem przegrał swój pierwszy pojedynek.

Cztery zdobyte przez suwalskich zawodników medale zostały przeliczone na 24 punkty Ministerstwa Sportu, a ten wynik pozwolił nam uplasować się na pierwszym miejscu drużynowym tych mistrzostw, pozostawiając za sobą inne drużyny z całej Polski. Warto tutaj przypomnieć, iż wynikiem tym powtórzyliśmy osiągnięcie sprzed roku, a w sumie jest to dziesiąty medal drużynowy na OOM, w tym piąty złoty.

Dowodzi to niewątpliwie naszej dominacji w kraju w dyscyplinie karate kyokushin w przedziale wiekowym juniora.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.