Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie oraz „DREAM CUP WORLD” Juniorów w Budapeszcie

22 października Suwalski Klub Karate Kyokushin był reprezentowany na dwóch imprezach sportowych dużej rangi: Mistrzostwach Polski Juniorów w Olsztynie oraz „DREAM CUP WORLD” Juniorów w Budapeszcie, na Węgrzech. W Polsce wystartowało troje naszych zawodników: Aleksandra Górska, Aleksandra Rybacka i Krzysztof Alicki. Niestety tym razem nie udało się zdobyć im medalu. Wszyscy troje wygrali swoje pierwsze pojedynki, dzięki czemu awansowali do ósemek w swoich kategoriach wagowych. W drugich walkach reprezentanci Suwałk ulegli niestety rywalom.

Aleksandra Górska przegrała z aktualną Mistrzynią Polski Lewandowską Patrycją z Piaseczna i została sklasyfikowana na 5 miejscu kategorii + 65 kg. Krzysztof Alicki został pokonany przez aktualnego wicemistrza kraju Soniaka Adama z Tomaszowa Lubelskiego i zajął miejsce 6 w kategorii do 60 kg. Aleksandra Mozerys przegrała z brązową medalistką Czajką Weroniką z Ostrołęki i została sklasyfikowana na miejscu 7 w kategorii do 60 kg. Aleksandra Mozerys wystartowała też w konkurencji kata juniorek, gdzie nie udało się jej zakwalifikować do tury finałowej.

Dużo lepiej potoczyły się starty naszego jedynego zawodnika w Budapeszcie. Damian Biłbak reprezentował Polskę w kategorii juniorów, w konkurencjach kumite do 60 kg oraz kata. Damian zdobył dwa medale. W kumite nie miał sobie równych przeciwników i zajął 1 miejsce. Pierwszą walkę przeszedł wolnym losem, a dwie następne wygrał przed czasem. W pierwszym pojedynku zwyciężył z Gruzinem Shantadze Lasha przez kopnięcie na tułów, po którym przeciwnik nie mógł podjąć walki. W finale pokonał Węgra Dandar Mark przez kopnięcie na głowę. W kata juniorów Damian zajął 2 miejsce, ustępując w finale Kovalchukowi Yaroslavowi z Ukrainy. Wcześniej, w pierwszej rundzie pokonał innego Ukraińca Makarevicha Maksyma, a w drugiej Hiszpana Mahiquesa Mario.

Po tym przerywniku sportowym, Zarząd i wszyscy członkowie Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin skupiają się teraz na przygotowaniach do Reso Gali Karate, która odbędzie 5 listopada w suwalskiej hali OSiR. Organizatorzy zapewniają że będzie, co przeżywać i na co popatrzeć. Suwalscy zawodnicy zmierzą się z najlepszymi zawodnikami z całej polski w walka pełno kontaktowych. Grupy szkoleniowe zademonstrują swoje umiejętności w pokazach. Warto ten wieczór spędzić na jubileuszu Suwalskiego Klubu Karate. Zapraszamy wszystkich do zakupu biletów.