Mistrzostwa Świata Mężczyzn i Kobiet Karate Kyokushin

Dnia 19 sierpnia wylądowała w Tokio blisko 40-osobowa ekipa polskich karateków, w tym 22 reprezentantów, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Kategoriach Wagowych Mężczyzn, Mistrzostwach Kobiet, Mistrzostwach Seniorów (Oldboy), Mistrzostwach Juniorów w Kumite oraz Mistrzostwach w Kata. Ta największa impreza Kyokushin jaka dotąd miała miejsce, odbyła się w dniach 21-23 sierpnia w hali Makuhari Messe w Chiba i gromadziła aż 1600 zawodników z całego świata. Organizatorem było IKO Kyokushinkaikan, pod kierownictwem Kancho Shokei Matsui. Suwałki reprezentowała 3 osobowa ekipa.

Sensei Marek Krejpcio startujący w kategorii do 70 kg oldboy oraz Mateusz Krejpcio kategoria do 70 kg Juniorów i Dominika Lisiewicz kategoria + 50 kg Juniorek. Dla Dominiki i Mateusza nie udało się przejść eliminacji, Dominika przegrała z zawodniczką z Rosji, zaś Mateusz z zawodnikiem gospodarzy. Poziom Juniorów na świecie okazał się za wysoki na dzień dzisiejszy dla Polaków, na ośmioro reprezentantów udało się tylko dla Łomżynianki Aleksandry Zajkowskiej zdobyć II miejsce w kategorii Juniorek do 50 kg.

W seniorach w kategorii do 70 kg + 35 lat z powodzeniem wystartował Marek Krejpcio. Zdobył III miejsce w swojej kategorii pokonując dwóch Japończyków w tym w pierwszą walkę wygrywając przed czasem. W trzeciej walce po wyrównanym pojedynku po dogrywce, sędziowie uznali wyższość zawodnika gospodarzy. Japończyk w finale spotkał się z reprezentantem Rosji Garym Degtyarewem z którym przegrał przez wskazanie sędziów.

Polacy wywalczyli jeszcze dwa medale, w kategorii Kobiet + 65 kg, II miejsce zdobyła Agnieszka Sypień z Wrocławia, a w kategorii do 70 kg mężczyzn Piotr Moczydławski ze Szczytna zajął III miejsce. Krzysztof Habraszka w kategorii + 90 kg mężczyzn zajął 4 miejsce.

Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków Zarządu Miasta Suwałki oraz Województwa Podlaskiego.

Zarząd Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin dziękuje dyrekcji i pracownikom Zespołu szkół nr 10 oraz Ośrodka Sportu i rekreacji za pomoc w trakcie przygotowań do zawodów.