Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – Tokyo

W Japonii w Chiba w dniach 24-25 kwietnia 2010 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Kobiet w Kumite Karate Kyokushin oraz turnieje Kata Mężczyzn i Kobiet, Juniorów i Juniorek w Kumite oraz oldbojów kumite 35-39 lat i +40 lat. Suwalscy zawodnicy Aleksandra Czerwiecka i Mateusz Krejpcio startowali w kategoriach juniorów, Olka w kategorii Juniorek + 50 kg, Mateusz w kategorii Juniorów do 75 kg. Sensei Marek Krejpcio wystartował w kategorii oldboj + 40 lat do 70 kg. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie 5 medali. Agnieszka Sypień z Wrocławia – I miejsce w kategorii ciężkiej kobiet, Anna Kaczyńska z Łomży – II miejsce w kategorii ciężkiej kobiet, Marek Krejpcio Suwałki – I miejsce kategoria +40 lat do 70 kg, Marek Wieczorek z Olsztyna III miejsce kategoria + 40 lat do 80 kg, Bartłomiej Tyzo z Lublina III miejsce Kata Mężczyzn.

Olka i Mati wystartowali w pierwszym dniu zawodów. Aleksandra trafiła na Japonkę z którą przegrała przez wazari (przyznane pół punktu przez sędziów za skuteczną technikę). Mateusz przegrał z Rosjaninem Iwanem Mazentsewem przez wskazanie sędziów. Rosjanin wygrał później wszystkie pojedynki i został Mistrzem Świata Juniorów.

W drugim dniu zawodów wystartował Sensei Marek. Sensei wygrał pięć pojedynków z Japończykami i wygrał kategorię oldboj +40 lat do 70 kg. W pierwszym pojedynku Sensej otrzymał ippon (pełny punkt przyznawany przez sędziów za skuteczną technikę) i wygrał przed czasem, w drugiej walce zdobył przewagę przez wazari (pół punktu), trzeci i czwarty pojedynek wygrał przez wskazanie jednogłośne sędziów, a w walce finałowej zdobył znowu wazari (przewaga pół punktu). Jak powiedział Sensei Marek Krejpcio z Japonii przywieźliśmy najcenniejsze trofea – nowe doświadczenie które na treningach będziemy przekuwać na jeszcze wyższe umiejętności, które będą procentowały na następnych turniejach.