Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Kobiet Seniorek, Juniorów i Seniorów +35

Zarząd Klubu informuje, iż 05-06.04.2008 roku w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin Kobiet Seniorek, Juniorów i Seniorów +35 lat. Reprezentacje były zakwaterowane w Tokio zaś zawody odbywały się na hali widowiskowo sportowej mieszczącej 3 000 osób w Cziba, gdzie zawodników dowożono autokarami.

Zawody odbywały się przez dwa dni na 10 matach. Polacy zajęli dwa miejsca w Seniorkach drugie w kategorii do 65 kg i trzecie w kategorii + 65 kgoraz w seniorach + 35 lat drugie w kategorii + 85 kg i trzecie w kategorii do 80 kg, w juniorach nie udało się tym razem zdobyć żadnego medalu. Wróciliśmy z Japonii z wieloma wrażeniami z podróży i z nowymi doświadczeniami, które mogą zaprocentować w przyszłości.

Mateusz Krejpcio w swojej kategorii uległ w drugiej walce Rosjaninowi, dochodząc do 16 zawodników w kumite, a także zajął miejsce w pierwszej 16 w kata Juniorów Młodszych. Walki pokazały iż szkolenie nasze idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze jest za mało doświadczenia na zawodach międzynarodowych.

W tym roku postaramy się jeszcze wystartować w czerwcu na międzynarodowych zawodach w Austrii i w listopadzie na Mistrzostwach Europy, gdzie zdobywając doświadczenie postaramy się wypaść jak najlepiej.

Zarząd oraz zawodnicy i trenerzy dziękują bardzo za wsparcie finansowe tego wyjazdu Zarządowi Miasta Suwałk i Zarządowi Firmy Vortex. Wyjazd ten był dla nas krokiem siedmiomilowym na drodze rozwoju w Karate.