Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców

27-28 listopada w Radzyminie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców. Wystartowało 218 zawodników z 77 klubów. Suwalski Klub Karate Kyokushin na te Mistrzostwa wyselekcjonował troje Juniorów. Tomasz Kluczyńskiego, Adriana Bugiedę i Jolantę Płońską. Suwalscy Reprezentanci zdobyli dwa medale, jeden złoty i jeden brązowy.

Mistrzem Polski został Tomasz Kluczyński zdobywając I miejsce w kategorii kumite do 65 kg, Tomek nie miał sobie równych w czterech pojedynkach, zdobywając złoty medal Tomek stał się 53 zawodnikiem z naszego kluby który dzierży tytuł Mistrza Polski. Adrian Bugieda zdobył tym razem III miejsce i brąz w kategorii do 60 kg. Adrian w zeszłym roku w tej samej kategorii zdobył tytuł Mistrza Kraju, tym razem nie poszło aż tak dobrze, udowodnił jednak że jest dalej w czołówce Polski stając na podium.

Nasza zawodniczka Jolanta Płońska startowała po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski Juniorów. Odpadła w eliminacjach, przegrała poprzez wskazanie sędziów, ale za rok ma szansę wrócić i udowodnić ze miejsce na podium w Juniorkach jej się należy. Kierownikiem ekipy i sekundantem był sensei Robert Wierciak.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji Urzędu Miejskiego w Suwałkach.