Mistrzostwa Makroregionu Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate

W dniu 18 marca w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Karate Kyokushin Polskiego Związku Karate. Na start stawiło się 293 zawodników z 46 Klubów z całej Polski. Tym razem Suwalski Klub reprezentowało troje juniorów.

Jolanta Płońska kategoria kumite kobiet +60 kg, Julia Rybacka kategoria kumite kobiet +60 kg i Kacper Kluczyński startujący w dwóch konkurencjach, kumite do 65 kg i kata juniorów. Julka i kacper w kumite nie przeszli eliminacji. W kata Kacper doszedł do finałowej ósemki gdzie uzyskał 8 lokatę. Naszą jedyną medalistką została Jolanta Płońska, zajęło 2 miejsce. W finale, przy wyrównanej walce, przegrała poprzez wskazanie sędziów.

Dziękujemy zawodnikom za start i Patrykowi Kimszal za opiekę i przewóz zawodników.

Wyjazd na zawody został dofinansowany z dotacji urzędu Miejskiego w Suwałkach.