Mistrzostwa Europy Kyokushin Shinkyokushin Karate Kadetów, Młodzieżowców U-22 i Seniorów Open

16-17 listopada 2012 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Europy Kyokushin Shinkyokushin Karate Kadetów, Młodzieżowców U-22 i Seniorów Open. W potrójnych Mistrzostwach wystartowało w sumie 320 zawodników z 19 państw Europy. Organizatorami Mistrzostw była Polska Federacja Karate Shinkyokushin wraz z Kieleckim Klubem Karate Kyokushin, przy współpracy z Polskim Związkiem Karate.

W Mistrzostwach wystartowało pięcioro suwalczan: kadet Michał Karpowicz oraz młodzieżowcy: Aleksandra Czerwiecka, Kamila Mazur, Mateusz Krejpcio, Dawid Zajko, jako szósty zawodnik wystartował trenujący w barwach naszego Klubu Wojciech Żytkiewicz. Wszyscy zawodnicy startowali w konkurencji kumite.

Po piątkowych eliminacjach Kamila Mazur w kumite do 60 kg i Dawid Zajko w kumite +85 kg zdobyli brązowe medale Mistrzostw Europy, zaś do finału, jako jedyna polska zawodniczka w młodzieżowcach zakwalifikowała się Aleksandra Czerwiecka. Olka w sobotnim i jedynym polskim finale uległa zawodniczce z Węgier i zajęła II miejsce w kategorii +65 kg kobiet.

Pozostałym trzem zawodnikom tym razem nie udało się sprostać przeciwnikom i w eliminacjach bądź w ćwierćfinale odpadli z turnieju. Kadet Michał Karpowicz pokonał w pierwszej walce zawodnika z Francji, a w drugiej walce w ćwierćfinale uległ przyszłemu Mistrzowi Europy z Ukrainy zajmując miejsce 5 w kategorii do 55 kg. Mateusz Krejpcio w kategorii do 75 kg, także spotkał się z zawodnikiem z Ukrainy i dopiero po trzech rundach walki sędziowie uznali wyższość przeciwnika. Wojciech Żytkiewicz w kategorii do 70 kg, też z Ukraińcem przegrał przez werdykt sędziów po dogrywce.

Start trzeba uznać za bardzo udany, po raz pierwszy udało się zdobyć suwalczanom trzy medale na Mistrzostwach Europy, a Aleksandra Czerwiecka poprawiła swój wynik z zeszłego roku (brązowy medal) i została Wicemistrzynią Europy Młodzieżowców U-22.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Urzędu Miejskiego w Suwałkach.